Sivas Medya | Sivas Haber, Bilgi ve Sosyal İçerik Portalı

Çamaşır Makinesinde Yıkamadan Sonra Su Kalması Neden ve Çözümleri

Çamaşır Makinesinde Yıkamadan Sonra Su Kalması Neden ve Çözümleri
Avatar
Vsagdic( vsagdic@gmail.com )
211 views
10 Eylül 2020 - 21:51

 

Çamaşır makinelerinin kullanımı sırasında kullanıcıların çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalmaları muhtemeldir. Kullanım hataları, çevresel faktörler gibi pek çok farklı nedene bağlı olarak çamaşır makinesinin kullanımında performans sorunları veya işlev problemleri yaşanabilmektedir. Ancak doğru müdahaleler ile hızlı ve kaliteli bir şekilde tüm bu sorunlar için çözüm sağlanabilmesi ise mümkündür. Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerleri çamaşır makinesinin yıkama sonrası kazanında su kalması problemi içinde hızlı ve kaliteli müdahalelerde bulunabilmektedir. Bu şekilde çamaşırların ıslak kalmasına ve makinenin işlevini tam manasıyla yerine getirememesi sorunundan süratle kurtulabilmeye olanak vermektedir.

Çamaşır Makinesinde Neden Yıkama Sonunda Su Kalır?

Çamaşır makinesi yıkama programının tamamlanmasının ardından yıkama suyunu su tahliye kanallarıyla boşaltır. En son olarak sıkma programıyla çamaşırların çektiği suyu da su tahliye kanallarından boşaltır. Bu şekilde çamaşır makinesinden çıkan çamaşırlar çok daha kısa zaman dilimleri içerisinde kurur. Çamaşır makinesinin yıkama sonrasında içerisinde su kalması ise çamaşırların ıslak kalmasına neden olur. Ayrıca çamaşır makinesinde ciddi bir teknik sorun mevcut olduğuna işaret etmektedir. Bu kapsamda çamaşır makinesinde su tahliye pompası arızası, su tahliye filtresi tıkanması, su tahliye hortumu tıkanması ve program aygıtı sorunları söz konusu olabilir. Bu arıza olasılıklarının uzman Göztepe Arçelik Servisi teknikerleri tarafından kontrol edilerek, gerekli müdahalelerin yerine getirilmesi gerekir.

Çamaşır Makinesi Yıkama Sonrası Su Kalması Sorunu Çözümü

Çamaşır makinesinin yıkama sonrasında kazanında su kalması sorununun çözümü için bu soruna neden olabilecek olasılıkların kontrol edilmesi gerekir. Bunun için Bulgurlu Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından çamaşır makinesinin su tahliye pompası ve su tahliye filtresi kontrol edilmektedir. Çamaşır makinesinin su tahliye filtresi ve su tahliye borusu tıkanmış ise su dışarıya atılamaz. Bu durumda çamaşır makinesinin ön alt kısmında bulunan filtre kapağı açılarak, filtrede tıkanmaya neden olan yabancı cisimler çıkartılır. Su tahliye hortumu tıkanıklığının giderilmesi için hortum yerinden çıkartılarak, uygun ekipmanlarla tıkanıklık giderilir. Ancak sorun tıkanıklık kaynaklı değil ise su tahliye pompası arızalanmış demektedir. Bu durumda uzman teknikerler çamaşır makinesinin su tahliye pompasını sökerek, yerine orijinal yedeğini takarak, çözüm sağlamaktadır.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -