Sivas Medya | Sivas Haber, Bilgi ve Sosyal İçerik Portalı

Doğru aksesuar modelini seçmek

Doğru aksesuar modelini seçmek
Avatar
Vsagdic( vsagdic@gmail.com )
144 views
12 Ocak 2021 - 17:13

 

Çoğumuz aksesuar kullanmayı seviyor ve görüntümüzü bunlarla taçlandırmaktan zevk alıyoruz. Doğru kullanıldığında ise son derece sıradan bir kıyafeti ve mekanı farklı bir havaya büründüren genelde aksesuarlar oluyor. İyi giyinmek elbette doğru parçaları birbirine kombinlemekten geçiyor. Bu kaçınılmaz gerçeğin bir de başka bir boyutu da aksesuarlar olmaktadır. Doğru aksesuar kullanılmadığında görüntünün ne kadar itici olduğunu mutlaka çoğumuz deneyimlemiş durumdayız. Bu nedenle mutlaka uyumlu bir hava yaratmak için, kıyafetlerle birbirini tamamlayan aksesuarlara yönelmenin yollarını aramalıyız. Doğru aksesuar modelini seçmek için yapılması gerekenlerin başında öncelikle kişiliğinizi yansıtması olacaktır. Sizi yansıtmayan her aksesuar üzerinizde oturmamış havası yaratacaktır. Bunun için mutlaka kendi vücut hatlarınızı, yüz yapınızı, kilo ve boyunuzu iyi değerlendirmeniz gerekecektir. Fazla kiloya sahipseniz, sıkan ve daha da kilolu görünmenize neden olan kemerler doğru bir aksesuar modeli seçimi olmaz.

Bunun yanında gideceğiniz ortama göre seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Günlük hayatta gideceğiniz basit bir toplantıda takacağınız gösterişli zümrüt küpeler ve bileklikler yine olduğunuzdan daha kötü bir görüntü oluşturmaya neden olabilir. Bunlar hem kadın hem de erkek için doğru aksesuar modeli seçmek için gerekli püf noktalarıdır. Kıyafetlerinize iliştirdiğiniz şık broşlar, rozetler karakteristik bir görüntü yaratmak adına doğru bir tercihtir. Stil vurgusunu bazen minimal bir aksesuar yardımıyla yapacağınız gibi bazen de çarpıcı ve gösterişli bir modelle yapmanızda hiçbir sakınca yoktur. Elbise yakasına iliştirilen fiyonklar kadınların romantik bir esinti yaratmasında etkili olurken, erkeklerin romantik bir havaya bir köstekli saatle yapabilmesi fark yaratabilmektedir. Kemerler hem erkek hem de kadınlar için en çok kullanılan aksesuarlardır. Erkeklerin her zaman şıklıklarını tamamladıkları kemer, kravat tamamlayıcıları doğru yapıldığında şıklık kazandırır. Bunun yanında büyük kemerler kadınların artık hem elbiselerinin hem de hırka ya da montlarının üzerinde gösterişli bir hava yaratacaktır.

Yaşadığımız yerleri de dekore ederken mutlaka aksesuarlardan yararlanıyoruz. Baskın ve dikkat çekici bir görüntü için zıt renklerin uyumundan yararlanmak hiç fena bir fikir değildir. Bunun yanında dekoratif aynalar, tablolar, çerçeveli resimler yaşam alanlarınızı hareketlendirmektedir. Şeffaf ve açık renk aksesuar kullanımı mekanları daha ferah göstermek için tercih edilebilir.

https://www.jewelaksesuar.com/

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -