Sivas Medya | Sivas Haber, Bilgi ve Sosyal İçerik Portalı

Emdr Terapisi

Emdr Terapisi
Avatar
Vsagdic( vsagdic@gmail.com )
376 views
20 Ağustos 2020 - 11:53

 

Emdr aslında bir İngilizce kelimenin kısaltılmışıdır. Türkçe çevirisi göz hareketleri ile duyarsızlaşma ve yeniden işlemedir. Yani beynimiz bazı travmalarla karşılaştığında bu travmalar beynimizde işlenmeden kalabilirler. Emdr yöntemi beyindeki bu işlemeyi sağlar. Emdr aslında bizim her gece rüyada yaptığımız bir işlemdir.

Uyuyan birisini izlerseniz rüya görürken gözlerinin hızlı hızlı hareket ettiğiniz görürsünüz fakat travmatik bir duruma beynimiz bunu yapamayabilir. Bu durumda bir emdr terapisi yapmak gerekir. Emdr terapistleri sayesinde yepyeni bir insan olabilirsiniz.

Emdr Terapisi Nasıl Yapılır?

Emdr tedavisi beyinde hallolmamış bir travma ve konu üzerine yapılır. Emdr yöntemi tesadüfen bulunmuş. Fransız bir terapist sıkıntılı bir olayı düşündüğünde bir süre sonra olayın geçtiğini fark eder

Emdr yönteminde çift taraflı duyumlar verilir. Terapistiniz parmağı ile beraber beyninizin sağ beyin ve sol beyin arasında veri işlemesini sağlar. İyi bir terapist ile travmanızın üstesinden gelebilirsiniz.

Emdr Terapisi İçin Kime Başvurmak Gerekir?

İzmir emdr terapisi almak isteyenler bu konuda oldukça şanslılar çünkü İzmir lokasyonunda alanında oldukça uzman emdr terapistleri bulunmaktadır. Müşterilerinden çok yüksek oranda olumlu dönüt alan terapistler işlerini oldukça iyi icra etmektedirler.

Emdr Terapisi Alanların Yorumları

Emdr terapisi alanlar ve bu kişilerin görüşleri tedavi sürecine başlamak isteyenler için önemlidir. Bu yorumlara baktığımızda ise emdr tedavisi alan kimsenin memnuniyetsiz olmadığını görüyoruz. Kişiler emdr tedavisinin zorlu bir süreç olduğunu ve iyi bir terapist ile çalışarak başarıya ulaşıldığı takdirde çekilen bütün sıkıntılara değdiğini ve yepyeni bir hayata adım attıklarını söylüyorlar.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -