Sivas Medya | Sivas Haber, Bilgi ve Sosyal İçerik Portalı

KURUMSAL İLAÇLAMA HAKKINDA BİLGİLER

KURUMSAL İLAÇLAMA HAKKINDA BİLGİLER
Avatar
Vsagdic( vsagdic@gmail.com )
237 views
10 Kasım 2020 - 16:10

 

İşyerlerinin dezenfekte edilmesi, böcek, haşere ve kemirgenlerden kurtulabilmesi için kurumsal ilaçlama kesinlikle yapılması gerekir. Genel itibariyle koruyucu bir hizmet olsa da, böceklenme durumu söz konusuysa, gıda, sağlık sektörleri gibi alanlarda es geçilemeyecek kadar değerlidir. Kurumsal ilaçlama yapılırken iş sürekliliği genelde etkilenmez. Sağlıklı iş alanlarında çalışmak için kurumsal ilaçlama zorunludur.

Genelde özel sistemlerle ilaçlama yapılır. Kokusuz ilaç kullanılarak çevredekilerin zarar görmemesine özellikle dikkat edilir. Bakanlıkça düzenli denetimlerin yapılması, kurumsal ilaçlamaya daha fazla önem vermeyi de sağlayacaktır. Tam ve doğru tespitlerin yapılması ilaçlama süreçlerinin de sonucunun da kesin olmasına da sebep olacaktır. Firmaya keşif için gelen mühendisler bu işi profesyonel açıdan yapılacaktır. Doğru çözüme ancak bu şekilde gidilir. Her kurum için gereken çözüm önerileri birbirinden farklıdır. Bu nedenle ilaçlama, firmalarının da sektörler hakkında bilgisinin olması etkin sonuçlara ulaşmaya neden olur. Çevresel ve fiziksel koşulları da iyi tespit etmekte yarar vardır. İşletmelerdeki var olan durumun analiz edilmesi de kurumsal ilaçlamada uygulanan temel aşamalardandır. Böceklenmenin neden kaynaklandığının tespit edilmesi ilk aşamadır. Aksi halde sorunun kaynağı bulunmaz. Yapısal eksiklikler sorunun kaynağıysa firmalar kurumlara bu konu hakkında bilgiler vermektedir. Riskli alanların tespitleri yaparak sağlık sorunlarına yol açan noktayı keşfetmek önemlidir. Maddi zarar da söz konusuysa bu da göz önünde bulundurulmaktadır. Haşerelerin temizlenmesi için hangi ilacın hangi yöntemle kullanılacağını da belirlemek kötü sonuçlar yaşanmasının önüne geçer. Sorunlu uygulama yapılıyorsa çözümü da daha zor hale getirmek söz konusu olabilir.

Kurumsal ilaçlamada kullanılması gereken yöntem kokusuz ilaçlama denilebilir. Son teknoloji yöntem ve ürünler kullanılarak sorunun kaynağı tespit edilir ve ardından böceklerin cinsini ve yerleşim bölgelerini tespit ederek bu konuda çalışmalarına başlamaktadır. Tedavi için gereken mekanizmalar belirlenir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler kullanılmaktadır. Bu şekilde yüzde yüz başarıya ulaşmak mümkün olacaktır.

İlaçlama sürecinin tamamlanmasıyla, düzenli kontrollerin yapılması da önemlidir. Firmaların düzenli olarak kontrol edilmesi de gereklidir. Böcek istilasının önüne geçmenin de önemi de burada başlar. Kurumsal ilaçlama firmaları da bu anlamda gereken temizlik önerisini  işletmelere sunmaktadır.

http://grlpest.com/

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -