Sivas Medya | Sivas Haber, Bilgi ve Sosyal İçerik Portalı

OTO EKSPERTİZ BAYİLİĞİ AÇMAK

OTO EKSPERTİZ BAYİLİĞİ AÇMAK
Avatar
Vsagdic( vsagdic@gmail.com )
184 views
08 Aralık 2020 - 14:43

 

Oto ekspertiz, araçları uzman incelemesiyle gözden geçiren meslek dalına denmektedir. Oto ekspertiz bayiliği açmak isteyen ve bu işi meslek olarak yapmanın yollarını arayanların, öncelikle arabalar konusunda ilgili olması ve arabalarla ilgilenirken zevk alması gerektiği bilinmektedir. Bu işi yapmak isteyenler için, oto ekspertiz bayiliği almanın birtakım yolları bulunmaktadır. Oto ekspertiz bayiliği almak isterseniz, dükkan açmak için bayilik almak gibi bir şartınız bulunmamaktadır. Eğer bir firmaya bağlı olarak bayilik alırsanız, bazı gereksiz masraflardan ve ödemelerde de kurtulmuş olursunuz.

Maddi açıdan kendinizi bu kadar ileri boyutta harcama yapacak düzeyde görmüyorsanız, oto ekspertiz bayiliği daha doğru bir yöntem olacaktır. Zaten gereken oto ekspertiz malzemelerinin çok pahalı olmadığı da, biraz araştırma yapılınca görülecektir. Mekan seçimi yapmak, her iş yeri açan için önemli bir konu olması itibariyle, oto ekspertiz bayiliği konusunda da oldukça önemli bir konudur. Özellikle bu iş araba işi olduğundan dolayı, mutlaka oto servis firmaları, ikinci el oto alım satım pazarları gibi alanlara daha yakın yerler uygun olacaktır. Rekabet analizi yapmak, bu konuda oldukça önemli bir noktadır diyebiliriz. Bulunduğunuz şehirde, hangi ilçede, ne kadar araç satıldığı konusunda araştırma yapmak faydalıdır. Satış rakamlarını aldıktan sonra, buna göre hareket etmeniz daha doğru karar vermenizi sağlayacaktır. Teknolojik gelişmeleri çok iyi takip etmeniz, bayiliğinizin bulunduğunuz yerde başarılı olmasında önemli bir faktördür. Oto ekspertizliği hakkında eğitimli olmak, müşterilerden gelen her soruya yanıt verebilmek ve sorunlara çözüm üretmek anlamına gelir. Mutlaka hizmet konusunda en kalitelisini yapmak, müşteriyi her zaman cezbedici olacaktır. bu çok gürültülü ve tozlu mekanlar içinde, müşterinin beklerken vakit geçireceği televizyon, internet gibi gibi hizmetleri mutlaka yerine getirmeniz gerekir. Bekleme alanlarında çay kahve ikramları, sigara içme noktalarının olması, var olan müşteri potansiyelini elinizde tutmanıza, yeni müşteri profillerini de kendinize çekmenize yarayacaktır.

Eğer bir oto ekspertiz dükkanı açmak istiyorsanız, mutlaka sizin yaptığınız işi yapan firmaları takip edip, onlarla görüşmeniz gerekecektir. Neyin nasıl olduğunu, bu firmaların ücret ve hizmetlerini, ve bu hizmet ücretlerini mutlaka takip etmeniz, sektör hakkında bilgi almanıza yarar. Bu konuda bilgi almak için firmaları dolaştığınızda, sizi rakip görmeyen firmalar zaten hiçbir sorun olmadan bilgilendirme yapacaktır.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -